Képzeld el azt a lehetetlen helyzetet, amikor a METRO-ban állunk a fűszer soron, hangosan sorolom a páromnak, hogy kellene fokhagymasó, zellersó... majd egyszercsak a soron levő random ürge mosolyogva léphozzám:
" tudom mit akartok... esélytelen. Háromszor átnéztem a sort és nincsen zellersó", majd elmegy. És aztán visszajön, mert efelejtette mondani, hogy az "ötödik íz" is hiányozni fog, amit a legtöbb forrás elfelejt megemlíteni. Hát nagyjából ennyire tartja a világot lázban a netre kikerült KFC recept. Mi kipróbáltuk és most megmutatjuk átlagos szakácskonak mi hogyan működik... Mert nem annyira egyszerű, ahogyan Móriczka elképzelte...
Mi kell a panírhoz?
- 2/3 teáskanál só
- 1/2 teáskanál kakukkfű
- 1/2 teáskanál bazsalikom
- 1/3 teáskanál oregánó
- 1 teáskanál zellersó
- 1 teáskanál fekete bors
- 1 teáskanál szárított mustár
- 4 teáskanál paprika
- 2 teáskanál fokhagymasó
- 1 teáskanál őrölt gyömbér
- 3 teáskanál fehér bors
Számomra kézenfekvő, hogy az 500 méterre levő Auchanba vásárolom meg a hiányzó fűszereket. Elmondom, hogy mi nem volt: fehérbors, zellersó, szárított mustár, fokhagymasó. Gyakorlatilag a lényeg. Na sebaj, átrongyoltunk a METRO-ba. Fehérbors pipa, de a többi első körben kapufa volt. Aztán kaptam tippet, hogy vegyek mustár magot és azt kávédarálóval alakítsam át.
Zellersó gyakorlatilag egyetlen komolyabb bevásárlóhelyen sincsen, körözni a városban pedig se időm, se kedvem. Így hát nekünk kell előállítanunk ezt a speciális fűszert. Vettünk zeller zöldet (amit feldarabolsz és kiszárítasz) illetve himalája só-t (3 teáskanál). Ezt a két összetevőt egybe öntöd és kávédarálóval lemixeled. Nézd meg a képet before és after:
Már megvettük a gerezd fokhagymát és a himalája só-t, miután futottam még egy kört a neten és a helyi TESCO-t megnéztem. Bingó! Náluk valami csoda folytán van fokhagymasó, így autóba be és ezzel sem kell többet bajlódni.
És még ezeket se felejtsd ki
- csirke (mi csirkemellel operáltunk, de az eredményt ismerve jobban jársz a csirkecombbal. Legalábbis a pénztárcád kevésbé bánja...)
- két bögre liszt
- 1 bögre íróra is szükség lesz (nem ismered, nem a te hibád. Mivel ilyet lehetetlen nálunk beszerezni, ezért helyettesítheted 1 bögre tejjel és 1 evőkanál citromlével)
- 1 felkevert tojás
- repceolaj
A művelet
- A fűszereket össze kell keverni a liszttel és tegyük félre
- Keverjük össze a tejet, citromlevelet, tojást egy tálban= pác
- Vékony csíkokra vágjuk a csirkemellett (ha mégis ezt az opciót választod) és tegyük bele az anyagot a pácba 30 percre
- A csirkét vegyük ki a pácból, és hagyjuk lecsepegni. Ezután megforgatjuk a fűszerben és 20 percig hagyjuk állni
- Melegítsük fel a repce olajat 175 fokra, és süssük aranybarnára (15-18 perc)
Nagyon ajánlott...
Ki ne hagyd, ezért beleírom, mert az amerikai oldalak elfelejtik megemlíteni... Kóla és édes-savanyú szósz a teljes élményért illetve sült krumpli:)
V_É_L_E_M_É_N_Y
Mivel a legtöbb anyagom nem volt otthon (repce olaj 1000 forint, csirkemell 1500 kilója, speckó fűszerek: ha találsz akkor darabja 2-300 forint), ezért sokkal drágábbra sikeredett a művelet, mintha bemegyek a KFC-be és veszek 11/11-es box-ot. Gondolom, ha mégegyszer megismétlem a műveletet, akkor elég lesz csak a csirkát megvenni, mert minden másból bőven maradt itthon anyag (javaslom, hogy tedd el magadnak az elkészített zellersó-t, mert mennyiség marad).
Ízre nem lett pikánsabb, mint a mutter hazai rántott csirkéje. Mondjuk én valójában a csipős strips-et szeretem leginkább, és ez a recept pont nem a legnépszerűbb KFC husi. Szóval ne várj csodát és nem csalódsz annyira, mint én. Pedig mindent a recept szerint csináltunk (kivéve a misztikus ötödik íz, amiről a recept sem tesz említést és még KFC kapitány idejében fel sem találták a japánok..), de nem történt akkora csoda, amiért megérte az egész buli.
Próbáld ki, lehet neked bejön. Írd meg kommentbe, hogy sikerült e megvalósítani a lehetetlent:)
Oszd meg másokkal a cikket, hogy aki ki szeretné próbálni, annak legyen végre egy normális leírásra a folyamatról: